Novembris teātrī

Mazliet novēlojies novembra pārskats un ārprāts, cik sen neesmu neko rakstījusi. Bet man ir arī divi attaisnojumi-oktobrī biju tikai uz kādām trīs izrādēm, jo devos brīnišķīgā ceļojumā pa Eiropu. Un pēdējās nedēļās man ir diezgan paliels stress un ir pietiekami daudz ko darīt. Kaut kā nesanāk  piesēsties un sākt rakstīt. Novembris ir bijis teātriem un pasākumiem pilns. Dažās dienās bija pat grūti izlemt, ko tieši izvēlēties un kur iet. Domāju, ka pilnīgi visas izrādes atkal nepieminēšu, jo citādi šis bloga ieraksts būs pārāk garš.

‘’Vaidelote’’ Valmieras teātra viesizrāde

Novembris iesākās ar pozitīvu pārsteigumu. Būšu atklāta-no ‘’Vaidelotes’’ negaidīju daudz, bet tā ir noteikti redzēšanas vērta! Fantastiski  vien jau liekas, ka mūsdienās vēl var šo lugu klausīties un atrast domu pērles saistībā ar šodienu. Ļoti patika muzikālais noformējums un aktieri. Patiešām īpaši gribu izcelt Inesi Pudžu Mirdzas lomā. Notēlot vēl dzīves nepieredzējušu, godīgu, tīru jaunu cilvēku nav viegli, bet Inese to ir paveikusi fantastiski! Noticēju. Un Māra Mennika Vaidelotes lomā. Izrāde atstāja nospiedumu uz ilgāku laiku, un to skatoties, uzmetās ‘’skudriņas’’.

foto_markovskis-3884

Foto:Matīss Markovskis

‘’Pērs Gints’’ Latvijas Nacionālajā operā

Ja līdz šim nebiju spējusi izprast jēdzienu izrādē piedzīvot katarsi, tad,skatoties baletu, – to sapratu jau no pirmajām minūtēm. Nekad iepriekš balets nebija mani tā aizrāvis, saistījis un fascinējis. Es patiešām nezināju, kur likties no tās izjūtas, cik ļoti man patika. Dīdījos krēslā kā mazs bērns. Modernais iestudējums, kas ir tik ļoti jaudīgs, tērpi, Grīga mūzika, fantastiskais Sokolovs titullomā( pateicoties viņam,teātrī beidzot piedzīvoju Pēru Gintu, kas Nacionālā teātra izrādē nebija),horeogrāfija un visi simboli, kas pavadīja  izrādi. Ejot ārā no operas, dzirdēju kādu pāri runājam, ka ir maza vilšanās un ka šis vairs nebija balets, bet gan jau vairāk kā teātris. Bet, manuprāt, tieši šis faktors padara baleta izrādi tik dzīvu! Katrā kustībā ir emocijas. Kustības mani jau ir fascinējušas no bērnības, un ‘’Pērs Gints’’ šo patiku atkal atdzīvināja un lika manām acīm mirdzēt  kā bērnībā.

izrade__12_

Foto:Andris Tone

 ‘’Mīlas svētība’’ Krievu drāmas teātrī

Uz izrādi devos 18.novembrī,valsts svētkos,un tas bija līdz šim vislabāk pavadītais laiks šādā drūmā dienā. Es patiešām nebiju cerējusi, ka man tik ļoti,ļoti patiks, jo atsauksmes nebija pārāk glaimojošas ,un kārtējo reizi man atkal ir pierādījums, ka nevajag tik ļoti ieklausīties citos viedokļos. Man aizvien biežāk nesaskan izjūtas, un, kur cilvēki ģībst nost no sajūsmas, es tad vienkārši sēžu un nesaprotu, par ko visi tā sajūsminās un arī otrādi. ‘’Mīlas svētībā’’ ārkārtīgi var just aktieru mīlestību pret šo izrādi. Varbūt vienīgā kļūda, ko režisors vai kāds cits pieļāva,  ka nenosauca šo izrādi par koncertu, jo tad arī cilvēki nebūtu tik kritiski(viena vienīga psiholoģija), jo būtībā šeit arī pārsvarā tikai dziedāja. Manuprāt, cilvēki ne  vienmēr māk atslābt un vienkārši baudīt skaistumu,  ik pa reizei tas ir tik svētīgi un vajadzīgi.

_84a1641-cr2-p_1

Foto:Aigars Altenbergs

‘’Nature Morte’’ Nacionālā teātrī

Mani jau no bērnības aizrauj kustības, deja, tikai pēdējos gadus kaut kā vairs par to tik ļoti neinteresējos, bet šī  izrāde manu aizrautību atkal pamodināja. Cik apbrīnojami , ko cilvēka ķermenis var pastāstīt. Dažreiz trīs stundu gara runāšana pasaka mazāk nekā stundu gara kustību izrāde. ‘’Nature Morte’’liek skatīties mazliet citādi, ir jāpieslēdz cita smadzeņu daļa, lai izprastu izdejoto stāstu.

148034968176

Foto:M.Germane

Decembris šobrīd ir savā vistumšākajā punktā, bet pēc Lūcijas dienas(mana mīļa Zviedrijas tradīcija kopš bērnības) nav vairs tāls ceļš līdz gaismai. Un kopā ar teātri.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s