‘’Melnā sperma’’ Ģertrūdes ielas teātrī

Beidzot, beidzot redzēju šo izrādi. Biju domājusi to noskatīties janvārī, bet saslimu, tad domāju iet janvāra beigās, bet atkal saslimu, un nu, acīmredzot, pienāca diena, kad man bija lemts to noskatīties jeb vienkārši biju tam gatava. Pēdējā laikā teātros iestudējumi ir samērā vāji(runāju tieši par pēdējā mēneša iestudējumiem) ,vienmuļi, un biju izslāpusi pēc īsta teātra.
Izrāde man neiespēra kā zibens spēriens un nelika aizrauties elpai, jo liekas dabiski, ka teātrim skatītāji ir jāprovocē un jāizsit no komforta zonas, jāmodina. Kaifoju, kad izrāde nav ‘’pareiza’’, tikumiska. Lai gan režisors it kā nepasaka neko jaunu( galvenais un spēcīgākais pamats ir ‘’Cerību ezerā’’), tomēr apstiprina un pastiprina mūsdienu problēmas un sāpes. Visspēcīgākā aina/ stāsts/novele ir par skolotāju, kura skolniekiem mūžīgi pieprasa mainīties, bet pati nav spējīga pat kurpes nomainīt, kur nu vēl ko citu.Marijas Linartes tēls ar pārlieku lielajām augstpapēžu kurpēm ir stipri palicis atmiņā. Arī pārējās ainas ir ļoti, ļoti spēcīgas, tikai nav vērts tās visas uzskaitīt, jo tad atstāstīšu visu izrādi. Iestudējumā ļoti liela nozīme ir skaņām, mūzikai, kas pasaka pat daudz vairāk par vārdiem un veido spērienu pilnasinīgu. Jaunie aktieri ir spīdoši, strādā ar pilnu atdevi. Bauda skatīties talantīgos cilvēkos. Mani personīgi visvairāk aizkustināja un pārsteidza Āris Matesovičs. Vienlaikus spējīgs iemiesot maigumu, rupju tēviņu, fanātisku kaimiņu. Ir labi, ka tieši šie aktieri ir nonākuši pie Nastavševa, cerības uz domājošu, sava ceļa gājēju aktiera nākotni. Vīzijā redzu Nastavševa Teātri.
Ļoti spēcīgi jūtamas režisora(Vladislavs Nastavševs) dziļas dvēseles skumjas un saglabājušās dusmas pret sabiedrību, izglītības sistēmu, cilvēku izveidotiem stereotipiem, liekulību, nežēlību, nepatiesumu. Domāju un ceru, ka viņš ar savām izrādēm kaut mazliet atbrīvojas no tumšām izjūtām sevī, vismaz man kā skatītājai izrāde ir attīrīšanās, atbrīvošanās. Saku lielu paldies par vēl vienu darbu, kas cilvēkus modina un ved uz patiesumu, brīvību.

MELNA_SPERMA_89-1024x682

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s