‘’Pilna Māras istabiņa’’ Jaunajā Rīgas teātrī

Beidzot pēc ilgāka laika atkal esmu atsākusi rakstīt blogu. Salūza dators, un iestājās rakstīšanas pauze. Bet ne teātra apmeklējumu pauze. Pirms nedēļas biju uz pavisam nesen iestudēto ‘’Pilna Māras istabiņa’’ Ineses Mičules režijā. Izrāde patiešām liek domāt un paskatīties uz sevi un apkārtējiem no malas.
Pēc izrādes raisījās divējādas sajūtas, bet, laikam ejot, atklājas pilnīgi jaunas šķautnes, nianses. No vienas puses, izrāde ir apbrīnojami mūsdienīga un tieši tagad tik aktuāla. Māra Zālīte jau pirms vairākiem gadiem pareģoja šīs dienas latviešu sabiedrības būtību. Diemžēl, mūsu sabiedrība ir ļoti nelīdzsvarota, galējību pilna. Nav tā vidus, līdzsvara. Viens sēdēs debesīs un būs norobežojies no apkārtējās pasaules, veidojot savu mazo valstību un nelaižot nevienu sev klāt. Otrais būs tik ļoti ‘’pie zemes’’, ka centīsies tikai nodrošināt sev iztiku un neko vairāk nevajadzēs. Tiem cilvēkiem, kas pa vidu,īpaši jaunajiem, nav kur atbalstīties un sataustīt pamatu zem kājām. Tā ir liela sāpe, kuru, man šķiet, tik ātri neizārstēs. Izrādē arī skaidri jūtams sauciens , lai mēs katrs mēģinām saglabāt Latvijas kultūru, kamēr nav par vēlu. Iestudējums nav izdevies pilnībā, jo ir daži trūkumi, kā ,piemēram, scenogrāfijas nedrošība, mūzika, videomateriālu ņirboņa. Režijas paņēmieni jau ir vairākkārt redzēti.
Skaidrs ir viens- JRT aktieri katru izrādi spēj pacelt citā kvalitātes un jūtu pasaulē, par ko vienmēr prieks. Andra Keiša Miķelis ir izcils mākslas darbs. Izspēlēt tik sarežģītu lomu ir apbrīnojami! Un liels atklājums bija jaunais (topošais?) aktieris Mārtiņš Velps Krauklīša lomā. Tādu vieglumu un profesionalitāti jaunajos bieži neredz. Prieks! Arī pārējie aktieri ir brīnišķīgi!
Izrāde uz divām stundām apstādina un dod iespēju mēģināt saprast, kur es un mēs atrodamies šobrīd, kāda mums vērtību prioritāte, kādi izskatāmies, un tad arī izprast darāmo pašcieņas un Latvijas saglabāšanai. Uz beigām man pat sāka sāpēt vēders no viegla uztraukuma(?) vai arī kaut kas ar mani saslēdzās vairāk nekā parasti. Nezinu. Varu tikai pateikt, ka ir vērts aiziet paskatīties uz mūsu sabiedrību un sevi tajā skaitā, lai rastu idejas un pārdomas.

xlarge_afe3

Foto: http://www.lsm.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s