‘’Ilgu tramvajs’’ un ‘’Oblomovs’’ Jaunajā Rīgas teātrī

‘’Ilgu tramvajs’’
Ar šo iestudējumu man saistās divu gadu attīstības posms(tā formulēju tikai tagad) . Kad pirms diviem gadiem sāku regulāri iet uz teātri, biju dabūjusi ielūgumus, un, neko nezinot par JRT un teātri vispār, aizgāju uz šo izrādi. Toreiz, neko nesaprazdama un nezinoša, aizgāju mājās pēc pirmā cēliena(savus toreizējos uzskatus nerakstīšu, jo par tiem kaunos). Un beidzot vakar noskatījos izrādi līdz galam.
Šoreiz izjutu un izdzīvoju stāstu ar visu sirdi un dvēseli. Vakarā, atnākot mājās, nebija nekādas vēlmes runāt, jo izrādes būtība ir ļoti smaga, un pusi smaguma turēju savā sirsniņā, kura lūza no skumjām. Un arī šodien visu dienu domāju un dzīvoju vakardienā. Aktieri atkal ir veikuši kolosālu darbu, kuru grūti pat saprast. Elita Kļaviņa ir Liela aktrise, kuras Blanšai noticēju līdz galam. Andra Keiša Stenliju sapratu, attaisnoju, un no tēlojuma sirds lūza gabaliņos. Vakara lielais atklājums Iveta Pole. Ļoti patika Ivars Krasts, Sandra Kļaviņa. Un scenogrāfija izstrādāta līdz smalkākai lietiņai.
Šī ir no tām izrādēm, par kurām grūti runāt, rakstīt, bet domas svaidās uz visām pusēm ar pārdomām, jautājumiem. Kāpēc kāds ir spējīgs izturēt dzīves smagākos sitienus un dzīvot tālāk, bet kāds ir vājāks un neiztur spiedienu? Man aktualizējās Likteņa un dzīves ceļa jautājumi . Un apbrīnojami, ka 1947.gadā uzrakstīta luga var būt tik šodienīga, runājot par cilvēku.

3852724_hYfthO
‘’Oblomovs’’
Izrāde, kura satricināja manu pasauli. Nespēju izteikt apbrīnu par aktieru veikumu un fantastisko izrādi. No smiekliem līdz asarām un dziļām pārdomām .
Scenogrāfija ir brīnumaina. Netīrā istaba ar apsūbējušiem logiem, koku ēnas. Lēnais izrādes ritms ļauj saplūst ar citu pasauli un sajusties kā pašam Oblomovam, kuram slinkums un bezjēga kaut ko darīt. Vilis Daudziņš ir pasaules līmeņa aktieris. Skatījos uz viņu ar ļoti lielu apbrīnu un lepnumu. Un šī izrāde dod katrai paaudzei kaut ko citu. Jaunajiem, kuriem ceļš vēl tikai priekšā, censties, cīnīties par savu sapni, mērķi. Vidējai paaudzei, ka nav jau jēga tajā lielajā karjeras skrējienā, neatstājot iespēju savam sirds priekam, jo noslēgums visos gadījumos līdzīgs…
Baudīju vakaru ar garīga piepildījuma garastāvokli, nesteidzīgu laika ritumu un daudz, daudz pārdomām.

1u7g7179_web

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s