‘’Frankenšteins’’ Dailes teātrī

Novembris.Ir jau tumšs. Līst lietus. Kājas izmirkušas. Dodos uz Dailes teātri, pēc ilgākiem laikiem. Garastāvoklis mijas ar nogurumu un labu garastāvokli. Ko gan varētu gaidīt no Dailes teātra?
Izrāde uzdod un pavēsta sākumskolas jautājumus-draudzība, citādo pieņemšana, vientulība. Esmu pieradusi, ka pieslēdzu katru smadzeņu šūnu un iedziļinos tekstā, vēstījumā, aktieru darbos. Skatoties ‘’Frankenšteinu’’ atslēdzu smadzenes, jo katrs muļķis pat varēja uztvert aktualizētās problēmas. Sāku pētīt smalkāk scenogrāfiju, skatījos uz zēnu kori.Abas acis, rādot Radības izjūtas, redzējumu( mēness, ezera atspulgs, pulksteņa rādītāji un zīlīšu palielināšanās) likās primitīvs stils, lai vieglāk izprastu pašreizējās emocijas un noņemtu nastu aktierim. Pētīju putekļu vētras, aktieriem kustoties. Izpētīju grimu, mazās tērpu nianses. Vārdu sakot, visu pēc kārtas. Protams, jautājums tagad ir kļuvis ļoti svarīgs- kāpēc uz pasaules ir tik liels ļaunums, kā to apturēt? Ir likti akcenti uz gaismām, kustībām, lai viss izskatītos iespaidīgāk. Nevaru noliegt, baudīju kustības un tērpus. Visvairāk aizrāva Radības, Frankenšteina cīņas. Organiskas, ātras un iespaidīgas. Bet aktieru veikums gan mani pārāk nepārliecināja. Diemžēl. Izņemot Kaspari Zāli ubaga Gustava lomā un Pēteri Liepiņu aklā vīra Deleisija lomā, aktieri mazās lomas vispār necentās izprast. Atrunāja tekstu. Par laimi, Dainis Grūbe šoreiz uz nerviem nekrita ar savu mākslotību, bet emocijas arī neizraisīja. Ik pa brīdim bija pa kādai niansei, bet kopumā nepārliecināja. Gints Andžāns fanātiskā zinātnieka Frankenšteina lomā nebija slikts. Bija atsvešināts, bet tāds laikam bija mērķis. Aktierī vispār redzu vēl lielu neatklātu potenciālu. Viņa lomu saraksts pašlaik ir diezgan vienveidīgs, bet ,cerams, nāks pareizais režisors, luga, loma un laiks.
Izrāde ir domāta, lai piepildītu lielo zāli un labi nopelnītu naudu. Kases grāvējs. Primitīvajai masai patīk. Nav smags(lai gan, ejot ārā no zāles, dzirdēju daudz sievietes sakām, ka bija smagi, bet, ja šis jau viņām liekas smags, tad kāds ir līmenis?), viegli uztveramas vērtības, atziņas. Bet mani neaizķēra. FRANKENSSTEINS-Janaitis-7625

Foto: Gunārs Janaitis, http://www.dailesteatris.lv

2 komentāri par “‘’Frankenšteins’’ Dailes teātrī

  1. Izrāde bija ļoti laba. Un Jūs piesienaties nevietā. Sapratu, ka nav vērts lasīt šī bloga atsauksmes par izrādēm, jo lielākoties visur piekasaties, nekas nepatīk. Kādreiz derētu Jums aiziet uz teātri ar domu labi atpūsties, negaidot neko, nevis iet ar domu, ka tik ātrāk uzrakstīt savā blogā kaut kādu negatīvu atsauksmi par darbu.
    Un jā-es neesmu primitīvā masa ar zemu līmeni!

    • Ļoti jauki,ka jums izrāde patika. Katram ir sava gaume un dzīves uztvere. Blogā rakstu lielākoties par jauniestudējumiem, un tie pēdējā laikā IR ļoti,ļoti nekvalitatīvi. Kāpēc cilvēks nedrīkst domāt savādāk? Un eju uz izrādēm ar cerību un atvērtu sirdi. Dažu gadu laikā esmu redzējusi tomēr daudz ,un ir izveidojusies sapratne,kas patīk,kas nē. Blogā izsaku SAVAS pārdomas. Un nelieku jums tās mīlēt.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s