”Tumsas vara” Jaunajā Rīgas teātrī

Vakar sestdienas vakarā pazudu citā pasaulē. Interesantā, spēcīgā, maģiskā un fascinējošā pasaulē, no kuras vēl neesmu arī šodien pavisam atgriezusies.
Trīs stundas sēdēju pilnīgā saspringumā. Es pat nespēju pakustēties. Izrāde noturēja uzmanību. Nevienu brīdi man nebija garlaicīgi, domas neizslīdēja prom. Iestudēt šādu lugu ir liela uzdrīkstēšanās mūsdienu pasaulē, kad reti kurš ir spējīgs apsēsties un vienkārši klausīties, iedziļināties. Un cilvēki nav mainījušies un visdrīzāk arī nekad nemainīsies. Gļēvums, naids, mīlestība, neuzticība, melošana. Būt godīgam pret sevi un citiem ir smagi, bet tas ir vissvarīgākais, kas var vispār būt. Pēc izrādes domas man bija neskaidras. Biju bez vārdiem. Un tas man notiek ārkārtīgi reti. Aizrāva tas vienkāršums, sāpes un tas labais smagums. Biju mazliet nogurusi, jo trīs stundas bija ārkārtīgi koncentrētas. Aktieri vakara beigās arī izskatījās ļoti, ļoti noguruši. Runājot par aktieriem, nespēju uzslavēt kādu atsevišķi, jo tieši komandas darbs šeit bija fantastisks. Ja nebūtu viens, tad nebūtu arī otrs.
Šodien dzīvojos vakardienā. Saprotu, ka kuri katri nenāk uz izrādi un tas vismaz ir godīgi, ka nāk tikai tie, kuriem patiesi interesē. Cilvēka būtība,izskatās,ir nemainīga. Un teiciens: Ko sēj, to pļauj, – nav par velti.5897200_ORIGINAL_1410785121.jpg

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s