”Klanen” Dramaten teātrī

Šodien pagājusi tieši nedēļa, kopš Stokholmā redzēju jauno mazās zāles izrādi Dramaten teātrī. Izrāde, kas neatstāj vienaldzīgu.
Stāsts par kurlo Billiju, kurš uzaudzis dzirdīgā ģimenē. Kad viņš kādu vakaru satiek Silviju, kura māk zīmju valodu, mainās gan viņa, gan viņa ģimenes dzīve. Ģimenē visi ir mazliet psihopātiski un nav atraduši sevi. Billija māsa Ruta, kura dzied operu, brālis Daniels, kurš vienmēr ir sarkastisks, bet dziļi būtībā ir ārkārtīgi nelaimīgs un ar laiku sāk dzirdēt savā galvā visādas balsis. Māte Beta, kura cenšas visu ģimeni saliedēt. Un beigu beigās tēvs Kristofers, kuram skaidri un skarbi uzskati par nedzirdīgajiem. Savus bērnus viņš pārāk neatbalsta, bet dziļi sirdī tomēr mīl. Ģimenē viens ar otru sarunājas paceltā balsī. Izrāde ir ļoti īpatnēja, un kurš katrs nemaz to neivēlas skatīties. Zviedrijā katrs cilvēks tiek novērtēts. Vienalga, kāds viņš ir. Pirms izrādes bija iespēja noklausīties iepazīšanās informāciju par lugu, režisori(Nina Raine,angliete) un tapšanas procesu. Izrādās, viņiem bija vajadzīgi divi nedzirdīgo tulki, jo Christian Dyvik(Billija atveidotājs) ir patiešām kurls un Silvijas atveidotājai(Ester Udeen) bija jāmācās zīmju valoda. Pocess nebija viegls, un visa radošā komanda smagi, cītīgi strādāja, lai būtu labs un kvalitatīvs rezultāts. Skatoties izrādi, no sākuma rodas izjūta, ka tā ir vairāk komēdija ar visiem jēlajiem jociņiem, bet, ritot laikam uz priekšu, atklājas aizvien smalkākas nianses, daudz, daudz emocijas un kārtīga drāma.
Man izrāde ārkārtīgi patika un lika aizdomāties pat vairākas dienas pēc tās noskatīšanās. Labprāt aizietu uz izrādi vēlreiz, lai kaut vai izbaudītu fantastisko aktieru spēli(īpaši Christoffer Svensson!) un īpatnējo atmosfēru. Latvijā grūti iedomāties izrādi par kurlmēmo cilvēku pasauli un ar kurlmēmo aktieru piedalīšanos, tāpēc esmu priecīga par iespēju paplašināt savu pasauli.
P.S. Un dažreiz ir labāk izteikties ar zīmju valodu, jo bieži vien t.s.dzirdošie cilvēki spļauj ārā nevajadzīgas lietas, bet zīmju valoda ir skaidra, tieša un patiesa.

KLA_spel_2015_1211_960x0

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s