”Bāskervilu leģenda” Nacionālajā teātrī

Pirms izrādes izlasu pa kādai kritiķu un skatītāju atsauksmei, bet vienmēr paļaujos uz savu izjūtu. Par ”Bāskervilu leģendu” atsauksmes vairumā nebija pozitīvas, tāpēc gribēju to noskatīties.
Izrāde ir primitīva, sākot jau ar libretu(teksti garlaicīgi, nesaistoši, nemuzikāliski un bērnudārza līmenī) un beidzot ar mūziku. Mūzika ir simts reizes dzirdēta un daudz par skaļu. Es nesapratu, ko aktieri dzied/saka, lai gan viņiem ir mikrofoni(!) un tomēr diezgan skaļi dziedāja. Tas jau ir ļoti jauki, ka teātris saviem aktieriem ļauj īstenot sapņus, vēlmes, bet tomēr ir jāizvērtē, vai piedāvātais materiāls ir teātra un aktieru kvalitātes cienīgs. Nacionālā teātra aktieri ir spējīgi veikt vairāk, lai gan ar viņu talantu un balsīm viņi jau šo lugu tomēr uzcēla augstākā kvalitātē. Juris Hiršs Mortimera lomā, diemžēl, pilnīgi nebaudāms. Dita Lūriņa ir Aktrise ar lielo burtu. Lai ko Ģirts Liuziniks spēlētu, līdzko viņš uzkāpj uz skatuves, viņš IR, un skatuve uzreiz piepildās. Egīlam Melbārdim bija nepateicīgi muļķīga loma, bet viņam ir talants un uz viņu ir patīkami skatīties. Paldies Melbārdim, ka katru lomu viņš padara par ko īpašu! Ainārs Ančevskis lielisks savā vienkāršībā, un Mārcis Maņjakovs sirsnīgs, aktīvs un jauks savā lomā. Šeit bija arī pa kādam emociju uzplaiksnījumam, scenogrāfija ļoti jauka(lai gan mazliet par pelēku). Es domāju, ka ‘’Bāskervilu leģenda’’ būtu izdevusies izrāde, ja būtu sava” odziņa” un ja režisors nebūtu darbu atstājis pusceļā(vismaz rodas tāda sajūta skatoties), un ik pa brīdim ienāktu jauna niansīte. Ja man prasītu, kādai publikai šī izrāde domāta, tad es atbildētu, ka skatītājiem, kas ir no vecākas paaudzes un nevēlas neko jaunu.
Bet es nevēlos šo izrādi ar kritiku iznīcināt, jo dažs labs kritiķis(nesaukšu vārdā, bet tas ir galējību kritiķis, kuram nav atstarpes starp pārslavināšanu un iznīcināšanu)šo izrādi jau no pirmā mirkļa iznīcināja līdz pēdējai vīlītei, lai gan izrāde nemaz nav tik slikta un nebaudāma. Viss rit viļņveidīgi, arī sasniegumi un kvalitāte. Novēlu Nacionālajam teātrim nākamgad uzcelt atkal savu latiņu mazliet augstāk un lai būtu radošums, jo teātris man ir ļoti mīļš.

Baskervilu-Legenda91_Janaitis-664x442

2 komentāri par “”Bāskervilu leģenda” Nacionālajā teātrī

  1. Šī ir viena no vieglajām izrādēm, tāpēc dzīves jēgu tur meklēt nevajag. Uz šo izrādi jāiet ar domu vienkārši atslābt un atpūsties. Vēl jo vairāk šis bija mūzikls, kas ļauj vienkārši iegrimt mūzikā un nedomāt tik daudz, cik aktieris vai režisors no vienas vai otras lomas ir izspiedis.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s