Izrādes Dramaten Stokholmā

Ilgāku laiku neko nerakstīju, jo biju aizbraukusi uz Zviedriju un baudīju gan pavasari, gan kultūru. Biju uz trīs izrādēm un kultūrnakti( Stokholma katru gadu to rīko, un dažādas kultūras iestādes piedāvā interesantus pasākumus bez maksas).
Pirmā izrāde, kuru redzēju Dramaten jau nākamajā dienā pēc atbraukšanas, bija pavisam nesen iestudēta Ibsena luga ‘’Vildanden’’(‘’Meža pīle’’) modernizētā stilā. Daudzi tēli bija noņemti nost un parādījās kā manekeni bez galvām. Akcents tika likts uz projekcijām, kuras parādījās uz ekrāna, un skaņas, kas paspilgtināja varoņu darbības. Neesmu liela modernizēta teātra cienītāja, bet ļoti patika, ka režisore(Anna Pettersson) no garlaicīgas lugas, kura, diemžēl , vismaz pašlaik neliekas aktuāla, izveidoja interesantu piedzīvojumu un pamieloja skatītāju aci un adrenalīnu.

VIL_press_01_960x0
Un izrāde, ko es redzēju pēc nepilnām divām dienām, bija pilnīgs pretstats. Biju ļoti priecīga redzēt Viljama Šekspīra komēdiju ‘’Trettondagsafton’’ uz lielās skatuves. Izrāde bija ārkārtīgi krāšņa, un viss bija izveidots līdz pēdējam sīkumam. Katra tērpa vīlīte un raksts bija izšūts. Katra aktiera kustības un balss intonācijas bija ārkārtīgi profesionālas. Ir ļoti patīkami redzēt izrādes, kuras ir kvalitatīvas, un izjust, ka darbs ir darīts kārtīgi(ko, diemžēl, Latvijā ne vienmēr var atrast). Šoreiz visi aktieri bija lieliski. Vēlos tikai īpaši uzslavēt svarīgāko un galveno lomu tēlotājus. Biju patīkami pārsteigta par Lindy Larsson galmu āksta radīto tēlu. Viņam ir tik fantastiska balss! Būšu godīga, tik labu balsi reti man ir izdevies dzirdēt. Un Lindy arī bija izstrādājis katru kustību, runas veidu, grimasi. Man viņš ir jauns atklājums! Patika arī ļoti Sofia Pekkari, kura spēlēja jaunu sievieti, vārdā Viola, kura pārģērbās par vīrieti un tā tika galmā iekšā. Viņa tika izmantota par galveno sūtni un ziņu nesēju visā galmā. Loma nebija viegla, bet Sofia to veica ar patiesu vieglumu, un ir patīkami klausīties arī viņas balss tembrā. Kaut būtu vairāk šādu izrāžu! Tik klasisku, tik sirdi sildošu un ar labu humora devu. Izbaudīju katru minūti.

TRA_press_22_960x0
Pēdējā izrāde, ko paspēju noskatīties Dramaten, bja ‘’Mannen utam minne’’(‘’Vīrietis bez atmiņas’’), kas ir iestudēta pēc Aki Kaurismäki filmas motīviem. Uz šo izrādi dabūju biļetes pēdējā mirklī un būtu ļoti nožēlojusi, ja nebūtu redzējusi šo lugu. Lugas sižets ir vienkāršs: Vīrietis tiek smagi sasists un nogādāts slimnīcā. Dīvainu apstākļu dēļ viņš tiek izmests no slimnīcas, un vīrieti atrod divi nabadzīgi cilvēki, kas viņam palīdz sākt jaunu dzīvi. Izrādās, kad vīrietis sāk atgūties, viņš vairs neko neatceras. Viņa iepriekšējā dzīve ir prom un jāsāk jauna. Vīrietis var dabūt mazu dzīvokli, bet, lai varētu apmaksāt īri, vajag darbu, un vienīgā iespēja ir Pestīšanas armija. Strādājot tur, viņš iepazīstas ar sievieti, un viņi viens otrā iemīlās. Izrāde ar reālisma piesitienu un daudz, daudz emocijām. Patiesi izbaudīju!

MUM_0737_960x0
Ja kāds teātra cienītājs ilgāku laiku staigā pa skaisto Stokholmu, tad no sirds iesaku aiziet uz Dramaten, jo izrādes ir dažādas, interesantas un pilnīgi visām gaumēm. Esmu iemīlējusi šo teātri un vienmēr cenšos aizbraukt gan baudīt Stokholmu, gan tās kultūru, unbiļetes uz izvēlētajām rudens repertuāra izrādēm Dramaten teātrī Stokholmā man ir gan nopirktas, gan rezervētas.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s