”Ugunsgrēki” Dailes teātrī

Es nebiju domājusi,ka ‘’Ugunsgrēki’’ būs tik spēcīga izrāde, ka pat nākamajā dienā domāju par iepriekšējā vakarā redzēto un, pats galvenais,dzirdēto.
Es nekad agrāk nebiju aizdomājusies, ka cilvēkiem, ka dzīvo/dzīvoja, ir bijis tik grūti un smagi. Un pirmo reizi man likās – Lībija bija ļoti tuvu mums, lai gan mūs šķir milzīgi attālumi. Un karš kā tāds ir šausmīgs, absurds, nejēdzīgs. Tagad par to domājot, sirds sāp, jo cilvēkiem bija jāpārdzīvo tādas šausmas un traģēdijas. Man izrāde paskrēja nemanot(3stundas 30min),bija tāda sajūta, ka laiks ir apstājies un es,skatītājs būtu nonācis citā dimensijā, kur laiks ir pilnīgs citādāks.Protams, izrāde varēja būt mazliet īsāka,jo tad būtu viss vēl sulīgāks un spēcīgāks, bet ir labi, kā ir. Esmu ļoti pateicīga, ka varēju noskatīties šo izrādi. Es uzzināju vēsturi un daudzu cilvēku likteņus, un neviena mācību grāmata vai stāsts man neiedotu tik skaidru apziņu par kara būtību Manuprāt, arī aktieriem tas bija mazs pārbaudījums. Bija ļoti patīkami redzēt ierastos aktierus jaunos leņķos, skatu punktos. Ilze Ķuzule-Skrastiņa Nāvalu pasniedza ar iekšēju mieru, pārliecību un dabiskumu. Un viņas stāstījumos|monologos bija ārkārtīgi interesanti klausīties. Ieva Segliņa parādīja, cik izcila un talantīga viņa ir. Man Gints Andžāns patika, it īpaši uz izrādes beigām, kad viņa tēls Simons uzzināja visu patiesību par savām saknēm un pagātni. Visspēcīgais un pilnīgi jaunā gaismā bija Gints Grāvelis. Viņa tēlos bija tāds spēks, īstums. Vakar, kad skatījos izrādi, man likās, ka Intaram Rešetinam ļoti labi sanāca Lebela kungs, bet nākamajā dienā es tomēr sapratu, ka viņš bija diezgan mākslīgs un neiederējās visā komandā.
Izŗādei bija tā īpašā atmosfēra, ko ir grūti aprakstīt, bet ir sajūta, ka ir pareizi. Īsti nezinu, kas tieši, bet ir pareizi. Izrāde dod milzum daudz pārdomas un arī spēku. Īstenībā ‘’Ugunsgrēki’’ ir brīnums latviešu teātrim. Kaut kas jauns – tiešums, runā bez aplinkiem, bet uzdrīkstas runāt par problēmām tieši. Un, manuprāt, latviešiem šī izrāde ir ļoti vajadzīga, lai viņi beidzot atvērtu acis un sāktu skatīties apkārt, pamostos un ieraudzītu sevi un Latviju citā gaismā.

IMG_9682_fDeinats

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s