”Tre systrar” Dramaten

’Tre systrar’’ ir viena no Čehova populārākajām lugām(Trīs māsas). Es ļoti apbrīnoju Čehovu, jo viņš jau vairāk nekā pirms simts gadiem uzrakstījis visu par dzīves jēgu un nozīmi. Tagad jau vairs jaunu neko nevar pateikt, jo viņš jau visu ir pateicis.
   ‘’Pēc mums lidos ar gaisa baloniem, valkās citādus svārkus, varbūt atklās sesto prātu, attīstīs to, bet dzīve paliks vienmēr tāda pati: grūta, laimīga un pilna noslēpumu. Un pēc tūkstoš gadiem cilvēks tāpat nopūtīsies:” Ai, grūti dzīvot!’’- un tai pašā reizē tāpat kā tagad baidīsies no nāves un negribēs mirt.’’
Es sapratu, ka zviedriem ļoti svarīga ir klasika. Un, manuprāt, tas ir ļoti pareizi un svarīgi. Un viņi aizvien vairāk sāk runāt par dzīves jēgu, vērtībām un nozīmi. ‘’Tre systrar’’ bija ārkārtīgi interesanti un patīkami skatīties, jo aktieriem ir laba, skaļa un skaidra balss, viņi visi bija lugā ‘’iekšā’’, scenogrāfija bija neuzbāzīga, bet interesanta. Kad beidzās pirmais cēliens, sienas sāka aizvien vairāk bīdīties uz priekšu un grūda visus priekšmetus, kas atradās uz skatuves, un aktrisi, kas sēdēja uz gultas, aizvien vairāk uz priekšu. Un otrajā cēlienā – uz otru pusi- sienas atkal atbīdījās pilnīgi skatuves dibenplānā, un dārzs bija gatavs.
Par aktieriem varu teikt tikai labu. Sofia Pekkari, kas tēloja jaunāko māsu Irinu, bija ļoti dabiska un viņai asaras bieži tecēja kā pupas. Viņai labi izdevās tas mazais muļķīgums, cerības, skumjas. Vis visspēcīgā, manuprāt, bija Jeniie Silfverhjelm, kas spēlēja vidējo māsu Mašju. Tik viegla, sarkastiska, ar ironiju, bez jebkādām saldām iedomām, izmisusi un nelaimīga. Esmu atklājusi jau atkal zviedru teātrī vēl vienu lielu talantu! Man īstenībā visi aktieri ārkārtīgi patika, vienkārši, ja es visus uzskaitīšu un aprakstīšu, būs mazliet par traku. Vienīgais mazais mīnusiņš bija, ka otrā cēlienā uz beigām kaut kas mazliet sabruka. Vai nu aktieri mazliet nogura jeb luga par izstiepta. Es nezinu, bet tik un tā izrāde atstāja ļoti lielu pēcgaršu un vielu pārdomām. Un par to es varu teikt tikai paldies!

TRE_1553_960x0

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s