”Skuggland” Dramaten

Decembrī man bija iespēja atkal pabūt Dramaten teātrī Stokholmā, par ko biju ārkārtīgi priecīga. Tikai šoreiz paciemojos citās zālēs.
Pirmoreiz biju Lejonkulan, kas ir ļoti maza un intīma zāle ar 60 sēdvietām. Izrāde, kuru tur skatījos, bija ‘’Skuggland’’(burtiski tulkojot-Ēnu zeme). Šis ir monologs ar fantastisko aktieri Christoffer Svensson. Viņu pirmo reizi redzēju izrādē ‘’Utvandrarna’’. Viņam ir Dieva dots talants, jo, ejot mājās no monologa, es pēc laika vienkārši sabruku un asaras man tecēja kā pupas. ‘’Skuggland’’ ir monologs, kas balstās uz Jonas Brun romānu. Stāsts ir par diviem zēniem, kurus abus sauc Ēriks. Viņi jau no sākta gala ir nešķirami. Vienam Ērikam tētis dzīvo ārzemēs un vienmēr viņam sūta visādas dāvanas. Abi puikas ir lieli Michael Jackson fani. Un viņus saista arī datorspēle ,ko reiz tētis atsūtīja, ‘’Shadowland’’. Viss rit mierīgi, līdz klasē ierodas jauns puisis, vārdā Marcus. Palēnām viņš sāk abu zēnu draudzību sagraut. Un vienu dienu abi jaunie draugi – Marcus un Ēriks – pazūd. Scenogrāfija izrādei ir fantastiska! Svenssons stāv, pārvietojas pa tādu kā baltu tuneli. Un, sēžot pirmajā rindā, ir sajūta, ka tu esi apstājies laikā un vietā. Nav ne ziema, ne vasara. Tu esi kaut kur visumā. Esam mēs, skatītāji, un viņš-jauns vīrietis Ēriks, kas vēlas izstāstīt savu stāstu, lai viņam varbūt kļūtu vieglāk, un izstāstot viņš beigās arī sevi laikam arī atrod. Atrod savu ES, jo visu mūžu viņš bija viens vesels ar otru Ēriku. Jau sākoties izrādei, viņam asaras tek pār vaigiem. Tagad rakstot, es visu atceros, it kā tas būtu bijis vakar. Svenssona plosīšanās, asaras, stāsts, balss un interpretācija mani ļoti iespaidoja. Es biju pilnībā izrādē, un emocijas mani beigu beigās pilnīgi arī pārņēma. Katrs vārds, ko viņš teica, katra kustība, katra viņa asara ir iespiedusies manā atmiņā. Un tik drīz es to arī neaizmirsīšu. Varu godīgi teikt, ka šī ir spēcīgākā izrāde, ko jebkad esmu redzējusi. Ar visu tās psiholoģiju un spēku. Un es varu arī pavisam godīgi teikt, ka Svenssons un režisore Lena Endre(viena no populārākajām aktrisēm Zviedrijā) ir ģēniji.
‘’Un viņas acīs es redzēju: Kāpēc viņš un ne tu?’’
Ko man vēl teikt? Izrāde ir ārkārtīgi interesanta un neierasta. Un, pateicoties Svenssonam, esmu iemīlējusi monologus un centīšos tagad uz tiem iet biežāk un izvērtēt. Manuprāt, arī viens monologs aktierim ir ārkārtīgi liels pārbaudījums, un tad arī redz, kurš ir īsts talants un kurš ne. Jo, ja viens aktieris spēj uzturēt tavu uzmanību stundu ar pusi, tad tas ir tikai apbrīnojami.

SKL_0081_1_960x0

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s