”Aija”

Man palaimējās,ka vienā nedēļā sanāca redzēt divas ‘’Aijas’’ versijas. Vienu-Dailes teātrī-‘’Aija pēc Jaunsudrabiņa’’ un vakar Nacionālajā teātrī oriģinālo darbu.
Izrāde NT būtu bijusi kaut cik laba, ja Aiju būtu spēlējusi cita aktrise, jo Liene Gāliņa nebija nevienu procentu Aija. Jau no pirmajām minūtēm bija garām – Aijas vienkārši nebija. Viņa visu izrādi vienkārši mocījās un mēģināja būt Aija, bet gala rezultāts bija šausmīgs. Vēl varēja redzēt,ka aktieri ir noguruši un īsti ar prieku un atdevi nespēlēja. Mārča Maņjakova Jānim nebija ne vainas. Lauku veids,sirsnība viņam labi sanāca. Mani visvairāk pārliecināja Lolita Cauka un Uldis Norenbergs ar savu vienkāršību, dzīvīgumu un spēlēšanas prieku . Vēl ļoti man patika Līgas Zeļģes Olga. Maza, bet efektīva loma. Un visbeidzot man arī patika Ainārs Ančevskis Aizupja Jura lomā. Mazs teksts, bet pārliecināja…
Izrādē mūzika nebija, ik pa laikam skanēja tādi kā indiāņu ritmi. Latviešu lauki un indiāņi īsti neiet kopā. Scenogrāfija, ja godīgi, arī nepatika, jo tā staigāšana no vienām durvīm otrās uz beigām jau kārtīgi apnika. Bez meitenēm varēja arī iztikt, jo viņas bija diezgan mākslīgas. Protams, tiem, kas grib redzēt ‘’Aiju’’,kas ir oriģināla, tad šis ir pareizais variants, bet tie,kas izrādi grib izbaudīt(kā es), tad ‘’Aija pēc Jaunsudrabiņa’’ir pareizāka izvēle. Man par ‘’Aiju’’ nav daudz ko teikt, jo man kopumā nepatika un visas trīs stundas diezgan nogarlaikojos, un man ļoti apnika skatīties Lienes Gāliņas Aiju. Jā, Dailes teātra versija ir mūsdienīgāka, trakāka, koncentrēta, bet arī daudz dzīvāka un emocionālāka. Jo šī ‘’Aija’’manī neizraisīja nekādas emocijas, izņemot neizpratni un nožēlu par nepiemērotu aktiera izvēli un apdzisušu enerģiju. Varbūt izrāde savu mūžu nodzīvojusi ?

128524385727

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s