”Vakariņas ar Elvisu”

Ja godīgi, es biju pārliecināta,ka šī izrāde nebūs baudāma,bet es biju domājusi,ka tā būs izaicinošāka,bet no tā nebija ne miņas.
Lugas tēmas un veids, kā tas tika pasniegts, ir novecojies, un tas viss arī sen ir redzēts,bijis. Izrādei nebija ritms, un viss vilkās. Gan es,gan daudzi skatītāji ik pa laikam nožāvājās. Ko gribu pateikt-izrāde visā savā būtībā nebija vienkārši dzīva un bija bezjēdzīga.Jā,labi,labi varbūt to režirsors gribēja parādīt,bet to nu varēja 50 reizes interesantāk pasniegt. Ja tā nākamā dienā padomā-par ko tad viņi trīs stundas(!)savā starpā vāvuļoja? Praktiski tikai un vienīgi par seksa tematu. Ārprāts,man jau tas pēc stundas bija apnicis. Ā, nu ja, vēl papļurkšķēja par ēst gatavošanu un tēvu,kas ir invalīds. Interesants saturs,vai ne? Manuprāt,Artūra Skrastiņam šī loma bija pilnīgi un galīgi bezsakarīga un, atvainojos,arī stulba. Pasēdēja savā ratiņkrēslā,ik pa laikam pielēca kājās un padziedāja. Kāda tam visa kopumā jēga?Parasti man Vita Vārpiņa ļot,ļoti patīk, un viņa arī ir fantastiska aktrise,bet šī vienkārša nebija viņas loma. Vienu gan nevar noliegt-viņa izskatās fantastiski! To var apbrīnot. Bet izrādē bija divi īsteni aktieru meistardarbi-Ieva Segliņa un Gints Andžāns. Vismaz viņi riktīgi bija iejutušies savās lomās un viņi bija dzīvi visā šinī sterīlajā,garlaicīgajā lugā. Ievai bija ārkārtīgi smaga un sarežģīta loma. Lai varētu izprast varones psiholoģiju, bija tiešām jāiedziļinās,un Ievai tas bija izdevies fantastiski! Tā, kā viņa parādīja tuklo,izmisušo un ļoti nelaimīgo pusaudzi-man trūkst vārdu! Viņa arī bija atkodusi to amerikāņu,angļu veidu. Segliņa ir eiropiska aktrise, un viņa mierīgi iederētos arī Eiropā ar visu savu veidu,stilu,talantu. Viņa arī ar katru lomu izaug un var būt ļoti daudzveidīga. Ieva pa maziem pakāpieniem kāpj gan izaugsmē,gan karjerā. Tā tik turpināt! Viņa,manuprāt, ir Latvijas talantīgākā un arī daudzsološākā aktrise. Un otrs izrādes aktiermeistardarbs bija Gints Andžāns. Jā,viņam šādas lomas ir diezgan daudz,bet arī viņš ar katru lomu izaug un attīstās. Tagad jau viņš spēlē pilnīgi ar citu profesionalitāti, un katrā lomā Gintam ir izdevies iedod kaut ko citu,savu odziņu. Arī vakar bija bauda uz viņu skatīties,jo viņš pa skatuvi peldēja kā zivs ūdenī jeb Cēzars savos salātos. Arī Andžāns ir daudzsološs aktieris un tikai kāpj pa karjeras kāpnītēm. Vienkārši viņam ir dabiskais talants sasmīdināt jebkuru. Viņam ir tāds vieglums arī, kad viņš spēlē. Dieva dots talants. Pateicoties arī šiem diviem aktieriem, pa laikam es iesmējos un iespurdzos par stulbajiem,lētajiem,bet viņu interpretācijā dažreiz arī smieklīgajiem jociņiem.
             ‘’Pietiek ar vienu kritienu,lai atrisinātu visas problēmas.’’
Kopumā izrāde ir lēta,garlaicīga,trula un diezgan bezjēdzīga. Trīs stundas klausīties tikai par to,ka viens otru ņem priekšā un kārtīgi iz***ž, dzer jeb ēd par daudz. Nu ja,tas parāda līmeni. Protams,es saprotu,ka to jau vēlējās mums parādīt, jo varbūt pat pārāk liela daļa cilvēku atrodas tādā līmenī,bet manā uztverē tas tomēr bija too much. Un vēl,kas ļoti traucēja(es sēdēju 01.rindā)-no aizskatuves nāca pretīga,lēta smēķu smaka. Vai tad pat pirmizrādē nevar nesmēķēt?
Protams,no pilnīgi visām izrādēm var dabūt kādu atziņu un pārdomas. Šī luga jau nebūs izņēmums. Bet Van den Bosa laiks tagad ir garām.Ja viņš iestudēs šāda tipa lugas, bez dzīvības, jēgas un enerģijas,kurās arī aktieri nav savā ādā, tad es vienkārši neiešu. Un viņam arī nekas svaigs jau nesanāk. Šis veids,stils,arī Elvis Preslijs-ir izrunāts un vienkārši garām.

2 komentāri par “”Vakariņas ar Elvisu”

  1. Un man likās, ka man tā smēķēšanas smaka rēgojas… 😀 03. rindā tā vēl bija diezgan pamanāma.
    Uzskatu, ka šī ir viena no sliktākajām režisora izrādēm – līdzinās kārtējam džilindžeriskajam atražojumam. Žēl, ka tā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s