2013./2014.gada labākās izrādes

Šinī sezonā esmu redzējusi daudzas fantastiskas izrādes! Tas man ir devis ļoti daudz,esmu mazliet pati mainījusies kā cilvēks,man ir cits dzīves skatījums,pārdomas un daudz dažādu atziņu. Šajā sezonā tikai pa īstam atklāju teātra burvību un arī, jā,savu maģiskumu.

Noteikti šīs sezonas vispārliecinošākā,emocionālākā un labākā izrāde ir Oskara Koršunova iestudējums ‘’Izraidītie’’(Dailes teātris). Šī izrāde ir gandrīz vai kā narkotikas,esmu redzējusi to jau divas reizes,bet tagad atkal vēlētos šo lugu redzēt trešo reizi. Nākamsezon laikam pienāks tā reize, kad pirmo reizi iešu uz vienu izrādi trešo reizi. Nekad iepriekš vēl neesmu redzējusi tik spēcīgu,neatkārtojamu un patiešām lielu izrādi. Ar katru reizi tā aizkustina,apbur un aizķer to dvēseles daļu,kas ikdienā pat netiek aiztikta. Arī aktierus – tik dzīvus- neesmu redzējusi. Ir pagājis ilgāks laiks,lai pārdomātu,un tagad droši varu teikt-man šī izrāde ir visvismīļākā. Protams,ar laiku katra izrāde ‘’nobružājas’’,bet tas jau ir cits stāsts…

Manuprāt,visnetradionālākā un īpatnējākā izrāde šosezon bija Lauras Grozas-Ķiberes iestudējums ‘’M.Butterflay’’(Dailes teātris). Man kaut kādā veidā ļoti grūti par šo izrādi uzrakstīt un izteikties,jo emocijas praktiski vārās manī. Varu teikt tikai to,ka šī ir ļoti neparasta,īpaša un, kā jau minēju,īpatnēja izrāde,bet smadzenēs ieurbjas kā tāds mazs borītis. Izrādei ir ļoti daudz slāņu( arī ja esmu jau šo izrādi redzējusi divas reizes)un neesmu vēl visus atklājusi. Lugā ļoti labi tiek parādīts austrumu veids,arī mazliet kultūra, domāšana un arī austrumu aukstums. Toreiz, kad pirmo reizi skatījos šo izrādi, īsti nevarēju tajā ieieties,bet vēlāk tā paņēma savā varā un vairs nelaida vaļā.

Skumjākā un emocionālākā izrāde šosezon bija Kārļa Krūmiņa iestudējums ‘’Truša alā’’(Nacionālais teātris). Ļoti patika režisora rokraksts un tas, kā viņš šo lugu pasniedz. Beigas izrādei tomēr bija ļoti,ļoti cerīgas. Saturs,protams,skumjš, ģimene zaudē sev svarīgu pieturas punktu,atbalstu,ģimenes daļu. Izrādes laikā mainās galveno varoņu uzskati, redzējums. Aktieri šinī lugā spēlēja ļoti aizkustinoši,profesionāli un ļoti uzrunājoši. Šīs izrādes atmosfēra ir vairāk skumja, bet arī pārdomas risinoša. Arī reālais mazliet savīts ar mistiku(paralēlās pasaules). Arī šo izrādi varu no sirds ieteikt, ja patīk vairāk nopietnas lugas.

Viskrāsainākā un trakulīgākā izrāde šosezon bija Dž.Dž.Džilindžera iestudējums ‘’Šeipings’’(Dailes teātris). Manuprāt,viena no pēdējām izrādēm,kas Džilim sanācis. Patiesi uzrunājoša luga! Ar savu krāsainību, trakulīgumu, ārprātu un parodēšanu. Bija daudz smieklīgu ainu, bet tikpat daudz pārdomu raisošas. Iesaku šo izrādi visiem, kuriem patīk citādība, parodēšana un tieša valoda! Džilindžers vienmēr ar savām izrādēm runā ar skaidru domu, nekādiem-runāšu caur ziediem. ‘’Šeipings’’ noteikt paliek prātā, jo aktieri-fenomenāli, doma- ļoti interesanta un labi tiek parādīta cilvēku cietsirdība, bezjēdzība. Un katram būtu jāuzdod jautājums-‘’Kas īsti ir māksla?’’ Izrādi vēl joprojām atceros un domāju,ka tas ir brīnišķīgs piedzīvojums.

Līdz sāpēm reāla izrāde šosezon bija Valtera Sīļa iestudējums ‘’Pieaugušie’’(Nacionālais teātris). It kā ļoti vienkārša,reāla, iz dzīves, bet aktieru spēle, iestudējums,scenogrāfija-viss fascinējošā veidā ļoti labi kopā saderējās. Aktieri neatkarīgi katrs savu lomu labāk notēlot nevarēja un tas, kā luga runāja ar skatītājiem, bija tik vienkārša,bet ne sausa. Labi parādīja,ka mūsdienās pārsvarā visi savus sapņus nepiepilda, vai nu aizbrauc uz ārzemēm(kur viņiem īstenībā nu nemaz labi neklājas) jeb ieiet baigā biznesā, aprēķināšanā. Tikai jaunais rakstnieks uzdrošinājās turpināt savu sapni un turpināja arī to izdzīvot. Viņš atšķīrās,neizvēlējās visgarlaicīgāko ceļu, kā ātri nopelnīt. Viņš izvēlējās, ko sirds un dvēsele saka. Darīja to, ko mīl,lai kādas grūtības viņam būtu ceļā. Tāda tā mūsdienu dzīve ir. Pārsvarā neviens nevēlas cīnīties,iet krāsainu ceļu,labāk viņi būs pelēki,ne ar ko neatšķirsies, būs tādi kā visi. No sirds iesaku šo izrādi!

Šī sezona bija ļoti krāsaina,krāšņa un interesanta,bet ar lielu nepacietību gaidu jau nākamo sezonu!

Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s