Izrāde ”Kailie brieži”

Izrāde nebija nekas sevišķs,nekas ne neredzēts,ne nepiedzīvots. Drīzāk tāda laika sišana,kur dažās vietās varēja pasmieties. Vārdu sakot-lēts balagāns.

Nepārprotiet mani,man nav iebildumu pret komēdiju jeb izklaides gabalu,bet tad izrādei tomēr jābūt ar odziņu,kas šeit trūka. Teiksim tā,nekas īpašs. Vienīgi bija prieks skatīties atsevišķas ainas 1.cēlienā, kur pašiem ”varoņiem”bija prieks spēlēt. 2.cēliens jau vairāk bija tāda kā izstiepta gumija. Šokēja publika -”lēta”,ļoti,ļoti primitīva un nezina, kā uzvesties teātrī. Protams,pārsvarā zālē bija tikai sievietes,bet ne jau tas man traucēja. 2.cēlienā, kad sākās t.s.izģērbšanās šovs, zāli pārņēma masu psihoze. Līdzko kāds vīrietis kaut vai ieplēsa kreklu jeb atbrīvoja vismazāko ķermeņa daļu no apģērba gabala, publika(sievietes) jau bļāva pilnā kaklā un applaudēja. Biju šokēta,tur jau nav nekā īpaša! Cik reizes izrādēs aktieri nav uz skatuves izģērbušies pilnībā. Pēdējā laikā jau biju novērojusi (izrādēs ”M.Butterflay”,”Izraidītie”),ka, līdzko izģērbjas un parāda mazliet savu dibenu, tad zālē uzreiz ir sprauslāšana, ķiķinoši smiekli,pat applausi. Latvijā tādā ziņās tieši sievietes ir atpalikušas par kādiem 50 gadiem. Ir divas versijas, kā publika(sievietes) reaģēs, ja redzēs kailu vīrieti uz skatuves-1.smiesies,applaudēs utt.2.būs šokētas visā savā cienībā un tikumībā, kā tā vispār drīkst. Patiešām sievietes nav redzējušas kailu cilvēku – vīrieti – vai  tad joprojām sekas no iepriekšējiem laikiem? Kas tur mūsdienās īpašs, ja uz skatuves izģērbjas? Es saprastu, ja  aktieris skraidītu pilnīgi kails pa zāli un rādītu savus ”labumus”,bet izrādēs viņi visu laiku ir ar muguru pret zāli. Goda vārds,sviests kaut kāds. Tāpat arī šinī izrādē, ja godīgi, biju gaidījusi ko vairāk. Domāju, ja jau vīriešu striptīzs,tad lai vismaz interesanti. Gaidīju,ka būs pikantāk, bet nekā. Starp citu,man galīgi nepaveicās ar blakus sēdētāju. Viņa bija īsts MURGS! Izskatījās,ka pirmo reizi vispār ir atnākusi uz teātri. Izrādes laikā piezvanīja,sarakstījās. Tad viņas smiekli bija graujoši. Tādus zvēriskus smieklus nekad mūžā nebiju no sievietes dzirdējusi, un vēl 2.cēlienā viņa visu laiku reāli bļāva tā, ka man likās -viss, man pārplīsīs kreisā bungādiņa. Var jau dzīvot līdzi, bet viņa normāla nebija, tas bija skaidrs.

Es nekādā gadijumā nenožēloju,ka redzēju šo izrādi. 1.cēliens patiesi bija uzjautrinošs, cilvēki,kas piedalījās šeit, bija brīnišķīgi,it īpaši Jānis Vimba, jo viņam patiešām bija loma,nevis trādi rīdi rallalā. 2.cēliens man patika līdz kādai pusei, pēc tam jau bija, kā teicu-gumijas vilkšana.

Man tomēr patīk izrādes ar dziļāku domu, īstām emocijām, bez masu psihozes un izdabāšanas lētajai sapratnei. Man patīk, ka mani ciena un uzrunā ar jēgu un pārdomām, jo es ļoti cienu un mīlu augsta līmeņa teātri.Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s