Izrāde ”Truša alā”

Ja godīgi, no šīs izrādes daudz neko necerēju. Nejauši bija sanācis,ka biļetes “atnāca” uz šo izrādi,bet par to iepriekš pat nedomāju un neizdomāju. Knapi zināju, par ko ir izrāde. Zināju tikai to,ka izrāde ir drāma.

Izrāde bija kaut kas nepārspējams! Šo izrādi patiešām nevar aprakstīt ar vārdiem. Ļoti emocionāla,spēcīga un aktieru darbs-man trūkst vārdu! Jānis Vimba man tagad ir viens no vismīļākajiem un, protams,labākajiem aktieriem. “Truša alā” viņš vienkārši spridzināja. Es viņam noticēju no paša sākumu līdz pašām beigām. Arī, kad viņš beidzot kaut kā izlādējās,tad tas mani patiesi aizķēra.  Lieni Gāliņu nu jau redzu 2.reizi(skat.izrādē ”Tik mīla vien”) un šoreiz viņa man pilnībā pārliecināja. Arī Lienei, tāpat kā Jānim V.,bija ļoti,ļoti smaga un grūta loma,bet viņa to izspēlēja izcili! Man ļoti patika arī Kaspars Dumburs. Kad viņš pirmo reizi ienāca mājā, viņš patiešām trīcēja un izskatījās patiesi satraucies. Viņš patiešām bija lielisks! Tāpat man ļoti patika, kā spēlēja Madara Saldovere. Es kaut kā neatceros citas izrādes, kurās būtu viņu redzējusi,bet šinī izrādē man viņa ļoti patika un tagad, protams,paliks prātā. Pirmo reizi redzēju Lāsmu Kugrēnu, mātes lomā viņa bija izcila!

Izrādes tēma ir ļoti smaga – bērna zaudējums, bet tādā veidā, kā tiek ”pasniegta”izrāde – dabiski, cilvēciski, desmit mēnešu laikā izejot cauri sāpēm, izmisumam, dusmām, atbrīvošanai, meklējumiem, pārdomām par to, kas kuram palīdz (šajā situācijā ne atbalsta grupa vai ticība, bet tas, ka vainīgais sameklē un atnāk, un iedod ziņu par paralēlās pasaules esamību), ir kaut kādā veidā gaiša un arī beigas ir ļoti cerīgas. Uzrunāja arī scenogrāfija un gaismas. Cik labi, ka no truša alas ir izeja(s).Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s