”Satikšanās koncerts”

Biju uz Teātra dienas koncertu Nacionālajā teātrī “Satikšanās”, veltīts dzejniekam Jānim Peteram. Man tas bija tikai dzirdēts vārds vecāku sarunās(mans tētis dzejnieku pazīst personīgi) un dažreiz redzēts avīzē, tāpēc es to varu nosaukt par ” Iepazīšanās” . Šīvakara iepazīšanās ar Petera dzeju, Paula mūziku Nacionālā teātra aktieru izpildījumā deva ļoti jaukas un enerģijas pārpilnas emocijas. Varu teikt, man patika!

Ja godīgi, 1.cēliens man likās mazliet garlaicīgs un pārāk klasisks pēc visa tā, ko teātros esmu redzējusi. Protams,nevienu dziesmu un dzejoli arī nezināju. Ievēroju, ka vecāki cilvēki skatītāju zālē dzīvo līdzi un noslauka asaras. Šis cēliens arī bija skumīgs un rāva depresijā,bet 2.cēliens bija pilnīgs pretstats! Enerģija,kas bija 2.cēlienā, bija hipnotiska. Jāsaka, ka šie it kā divi atšķirīgie cēlieni deva vienotu, spēcīgu kopizjūtu par patiesas dzejas, mūzikas un mākslas vērtību, kas nepazūd laikā.  Laiks paskrēja vēja spārniem…

Vēlos ļoti uzslavēt Madaru Botmani. Viņai ir fenomenāla balss un nelatvisks temperaments ! Gundars Grasbers,lai arī noguris,bet fantastisks! Viņš man Nacionālajā teātrī ir kļuvis absolūts favorīts! Koncertā,arī ja viņš dažviet bija 2.plānā, visu laiku ar vienu aci viņu redzēju. Grasbergu, lai kā viņš izskatītos, var pazīt! Vēl man ļoti patika Marija Bērziņa (fantastiska balss), Ģirts Liuznieks,kas pēdējā laikā ir kļuvis man viens no mīļākājiem aktieriem Nacionālajā teātrī. Viņā ir iekšējs miers un vienkāršiba,bet tas nenozīmē,ka viņš nebūtu enerģisks. Nebūt ne! No Ģirta enerģija sprāgst pilnīgi ārā! Arī Ģirts Jakovļevs likās ļoti emocionāls,it īpaši,kad viņš 1.cēlienā lasīja dzeju. Es viņu ļoti apbrīnoju! Dzeja Egīla Melbārža lasījumā skanēja brīnišķīgi – vienkārši un dziļi. Man šoreiz nepatika Ivars Puga. Dzeju viņš lasīja pilnīgi bezpersoniski un kopumā likās ļoti garlaicīgs.Visi pārējie aktieri man arī patika!

Arī ja daudzas dziesmas nepazinu,man koncerts ļoti,ļoti patika! Tagad nojaušu, kāpēc Raimonds Pauls tomēr ir īsta leģenda-līdzko viņš apsēžas pie klavierēm, viņš visus spēj apburt. Pie klavierēm Pauls ir maģisks!

Satikšanās ar man nepazīstamās paaudzes māksliniekiem ir notikusi un atstājusi dziļu nospiedumu un pārdomas, un atkal guvu apliecinājumu tam, ka daudzas Latvijas kultūras un mākslas personības ir apbrīnojami lielas un nesavtīgi man kā skatītājam dodošas. Paldies!Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s