Izrāde ”M.Butterflay”

Izrāde ir ļoti īpatnēja,citādāka. Režisore ir radījusi pilnīgi citu pasauli! Izrāde ir ļoti daudzslāņaina un visu uzreiz nevar uzķert. Pēcgarša un emocijas nāca tikai tad,kad izrādi jau biju noskatījusies.

1.cēliens, ja godīgi, bija diezgan vienmuļi atsvešināts,tikai jau,kad cēliens gandrīz beidzās, tad izrāde ieguva gaitu un kļuva ļoti interesanti. Bet 2.cēliens bija pilnīgi citādāks. Ar aizrautību skatījos,kas uz skatuves notiek,sekoju līdzi katram vārdam,ko aktieri izrunāja. Jurim Žagaram bija ļoti,ļoti smaga loma,kuru ir ārkārtīgi grūti nospēlēt. Viņš, kā vienmēr, bija liels,bet kaut kas tomēr trūka,lai būtu kā punktiņš uz i.Secināju tikai to,ka aktieri,lai cik viņiem būtu gadi,ir enerģiski un šķiet ļoti jauneklīgi, viņiem nav vecuma. Manuprāt,izrādes vislabākais aktieris bija Dainis Grūbe! Viņa loma jau īstenībā vadīja visu izrādi, un Grūbes loma arī bija vissmagākā un sarežģītākā. Varu tikai apbrīnot, kā viņš to visu izdarīja! Ģirtam Ķesterim piestāv tās mazās ķēmošanās. Domāju, vai viņš tagad vēl vispār var kaut ko citu nospēlēt. Izrādē viņš šķita tik jauneklīgs. Tā mīlīgi. Visiem pārējiem bija apmēram vienādi mazas jeb vienādi lielas lomas, kuras, kā vienmēr, ļoti labi notēloja.

Daži manas paziņas un arī dzirdēju starpbrīdī zālē daudzi šausminājās,ka uz skatuves aktieri vienu brīdi bija kaili, un teica,ka nē,tā tas nevar būt. Tieši šie plikumi izrādē bija vajadzīgi un uzskatāmi simbolizēja situācijas pārmaiņu. Manuprāt,tas,ka daudzi šausminās, ir novecojuši uzskati, kā uz skatuves drīkst un nedrīkst būt. Pilnīgi tad šķiet,ka latviešu sievietes nav redzējušas vīriešus kailus. Absurds! Režisorei ļoti labi izdevies attēlot austrumu aukstumu,domāšanu un kultūru, attiecības ar rietumiem. Mani personīgi šī kultūra nekad nav uzrunājusi. Bet jebkurā kultūrā un cilvēku dzīvē svarīga ir mīlestība – gan aklā, gan patiesā, uzticēšanās, nodevība it kā lielu mērķu vārdā, kropļojoša valsts iekārta, ilūzijas, gļēvums neatzīt patiesību – tas viss un vēl daudz vairāk uzrunāja mani no mīļās Dailes teātra skatuves nepilnu trīs stundu laikā. Viena no līdz šim labākajām redzētajām izrādēm, paspilgtināta ar kino ainām un ietērpta Pučīni mūzikas noskaņā. Es domāju par to joprojām!Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s