izrāde ”Amadejs”

Bija ļoti labi redzēt šo izrādi otro reizi. Šoreiz man tā likās pilnīgi citādāka, nekā redzēju to pirms 2gadiem. Vakars arī labi iesākās. Tehnisku iemeslu dēļ izrāde kavējās. Sākumā domāju,nu labi, pagaidīsim dažas minūtes,bet, kad jau bija pagājusi gandrīz pussstunda, sāku uztraukties. Vai izrāde vispār notiks? Par laimi, viss nokārtojās un izrāde varēja sākties.

Lugas tēma ir ļoti,ļoti spēcīga-viduvējības atriebība,bet man īsti nepatīk režisora rokraksts. Esmu redzējusi viņa iestudēto ”Vējiem līdzi”, un viņš izmanto daudz aktierus, bet runāt un izpausties lemts  tikai dažiem, t.i. 2-6, atkarībā no izrādes,bet pārējie aktieri vai nu slaistās pa skatuvi gandrīz visu izrādi jeb viņu uznāciens ir labi ja 3 minūšu garš. Uz beigām dažu aktieru sejās varēja nolasīt-Man apriebies te slaistīties. Un tā nav aktieru vaina, viņus var tikai apbrīnot, kā viņi saglabā pašcieņu pasivitātē. Noslogojums starp viena aktiera aktivitāti un pārējo pasivitāti bija nesamērīgs, nelīdzsvarots. Tas man tā ne pārāk labi patīk,bet nu par šīs izrādes pērlēm. Manuprāt, šī ir Artūra Skrastiņa izrāde! Pateicoties viņam, izrāde ieguva ritmu un izjūtas. Viņš visu pastāstīja kolosāli! Artūrs ir patiesas apbrīnas vērts aktieris. To,ko viņš vakar paveica, nevar aprakstīt vārdiem,tas ir jāredz! Viņš no sevis, kā vienmēr, ielika visu! Tieši Skrastiņa dēļ vakar piecēlos kājās un applaudēju. Viņš to bija pelnījis! Artūrs Dīcis Amadeju pasniedza mazliet stīvi, un es jutu,ka šī nav viņa loma. Esmu redzējusi viņu citās izrādēs un citās lomās, kur viņš ir fantastisks(kaut vai Romeo ”Romeo un Džuljeta” jeb Anglis ”Izraidītajos”)! Ilze Ķuzule-Skrastiņa, kā viņai raksturīgi, bija ar savu šarmu! Par viņu daudz nav ko teikt,vienkārši – super šarmanti! Pārējie aktieri bija labi,bet pie runāšanas tā arī daudzi netika. Ievēroju,ka Laurim Subatniekam vēl joprojām bija klepus(otrdien biju uz izrādi, kur viņš arī spēlēja), un pašās beigās viņš bija tik bāls,ka man sametās riktīgi žēl viņa. Novēlu jaukajam Subatniekam saudzēt sevi un izveseļoties.

Manuprāt,izrāde ar laiku sāk zaudēt izjūtas un ritmu. Tomēr kā nekā pirmizrāde bija 2011.gadā! Man dažās vietās, ja godīgi, uznāca žāvas,bet 1.cēliens un 2.cēliena beigas bija ļoti aizkustinošas un spēcīgas! Paldies teātrim par šādu izrādi! Un milzum milzīgs paldies Artūram Skrastiņam,kas šo izrādi un stāstu par viduvējības atriebību smalkākajās niansēs padarīja dzīvu!Image

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s