Izrāde ”Izraidītie”

Šo izrādi gaidīju kopš tā brīža, kad nopirkām biļetes. Un, kad beidzot pienāca ilgi gaidītā diena, tad visu dienu nevarēju sagaidīt brīdi, kad iesim uz teātri. Biju tāda kā atspere,kas visu laiku lēkā aiz nepacietības,sava veida satraukuma un prieka redzēt. Beidzot tad tas brīdis arī pienāca-sākās izrāde.

Daudzi skatītāji,bet arī kritiķi komentē,ka no lamuvārdiem izrādē bezmaz vai svila nost ausis. Manuprāt, visi lamuvārdi bija tieši laikā,izklausījās dabiski un pašsaprotami. Kaut kā iederējās visā. Izrāde mani ļoti aizrāva. Skatījos kā sastingusi un tvēru katru vārdu,katru kustību,visu! Izrāde arī bija ļoti intensīva. Kad atnācu mājās, jutos mazliet iztukšota.

Aktieri šo izrādi padarīja fenomenālu! Juris Žagars bija pilnīgi pārvērties. Patiešām atgādināja mazliet bomzi. Bārda ataugusi,pat rokas bija citādas! Viņš ir tik apbrīnojams aktieris! Viņš ar savu seju izpauda tik daudz emocijas! Bēdas,rūgtumu. Vienā vietā viņam pat asaras tecēja. Tas viss bija tik ļoti aizkustinoši,ka pat man, uz viņu skatoties, kaklā sakāpa kamols. Lauris Dzelzītis man tagad, pēdējā laikā, ir kļuvis viens no mīļākajiem un labākajiem aktieriem! Vandalu viņš notēloja vienkārši lieliski! Pateicoties Dzelzītim, man dažās vietās saskrēja acīs asaras un gandrīz apraudājos. Vandala tēlā viņš bija ielicis arī nedaudz mīļumu. Viņš šinī izrādē riktīgi spridzināja! Man prieks par Elīnu Dzelmi! Viņa Danu notēloja ar tādu atdevi,ielika no sevis visu, ko vien var ielikt! Pilnīgi skudriņas metās! Patiesi talantīga aktrise! Vēl man ļoti arī patika Aldis Siliņš un Ieva Segliņa. Par viņiem nekas daudz nemaz nav jāsaka,vienkārši lieliski! Arī Artūrs Dīcis bija ļoti,ļoti labs! Gints Andžāns savu lomu tēloja lieliski! Un viņa pārvērtības izrādes gaitā bija apbrīnojamas! Un tagad pie aktiera,kas mani pārsteidza visvairāk, un šī bija viņa izrāde-Dainis Grūbe. Es viņu biju redzējusi vēl kādās 3 izrādēs. Pirmo reizi viņu redzēju ”Neprātīgajā Zeldā”’. Tur viņš man uzreiz iepatikās,viņam bija savs šarms,bet tomēr nebija īsti dzīvi. Bet šeit Grūbe bija nepārspējams! Viņš 5 stundas ielika no sevis visu,bija tik enerģisks,dzīvs! Patiešām, viņš ir no citas planētas! Man pat trūkst vārdu,lai es varētu aprakstīt, cik viņš bija fantastisks! Super!

Lugas tēma – emigrācija – joprojām ir vēl aktuāla,smaga, par to daudz runāts un, manuprāt, netiks izrunāts, jo dzīve jeb liktenis darīs savu. Tāpat kā šo lugu var bezgalīgi turpināt un papildināt, negaidot un nerodot atbildes, tā arī cilvēku dzīves ceļi turpinās, un atbildi kaut kad un kaut kur varbūt saņems tikai katrs pats, ja pratīs sadzirdēt.

Paldies par šo izrādi!!!Image

 

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s